Liberalerna Stockholms län valde på lördagens årsmöte en ny förbundsstyrelse för att ta länsförbundet genom valåret. 


Styrelsen i sin helhet:

Ordförande
Anna-Lena Johansson – anna-lena.johansson@sollentuna.se

Förste vice ordförande
Karin Karlsbro – karin.karlsbro@liberalerna.se

Andre vice ordförande
Lotta Edholm – lotta.edholm@stockholm.se

Ledamöter
Martin Andreasson – martin.andreasson@liberalerna.se
Richard Bengtsson – richard.bengtsson@liberalerna.se
Monica Brohede Tellström – monica.brohede.tellstrom@nacka.se
Malin Danielsson – malin.danielsson@huddinge.se
Cecilia Elving – cecilia.elving@liberalerna.se
Christoffer Fagerberg
 – christoffer.fagerberg@gmail.com
Daniel Forslund – daniel.forslund@liberalerna.se
Metin Hawsho – metin.hawsho@sodertalje.se
Lars Johansson – lars.johansson@liberalerna.se, kassör
Nikoletta Jozsa – nikoletta.jozsa@liberalerna.se
Björn Ljung – bjorn@ljungconsulting.se
Martin Ängeby – martin.angeby@liberalerna.se

Ersättare
1. Nina Lundström – nina.lundstrom@riksdagen.se
2. Hans Ahlgren – hans.ahlgren@taby.se
3. Caroline Rhawi – caroline.rhawi@live.se
4. Tobias Hammarberg – tobias.hammarberg@gmail.com
5. Patrik Silverudd – patrik.silverudd@liberalerna.se
6. Inga Osbjer – inga.osbjer@telia.com
7. Maria Johansson – maria.johansson@liberalerna.se
8. Ylva Mozis – ylva.mozis@liberalerna.se